Forum

Merken

Leveranciers

Ervaringen

petsgifts
Trotse sponsor van het pelletkachelforum
Bedder.nl
Beste Hoog/Laag boxsprings van Nederland

Pelletkachelforum

  1. Pelletkachels
  2. Pelletkachel onderhoud
  3. Pelletkachel rookkanaal
  4. En meer…

Pelletkachelmerken

  1. Pelletkachel merken
  2. Ervaringen met merken
  3. Pelletkachel modellen
  4. En meer…

Pelletkachel Leveranciers

  1. Pelletkachel leveranciers
  2. Ervaringen
  3. Pelletkachel modellen
  4. En meer…

Ervaringen

  1. Ervaringen met merken
  2. Ervaringen leveranciers
  3. Ervaringen met instellingen
  4. En meer…
of Registreren om berichten en onderwerpen te maken.

Regelgeving Pelletkachel En De Afvoer Van Het Rookkanaal

VorigePagina 10 van 15Volgende

Goedendag, ik heb een vraag.
Ik denk er ook over om een pelletkachel te kopen, maar ik vroeg me af of de afvoer ook aangesloten kon worden op de CV afvoer?
En of dat wel handig is.
En komt er veel fijnstof vrij in de woonkamer? Ik ben namelijk een astma patiënt en heb een dochtertje van 1 jaar.
Ik wil niet mijn gezin in gevaar brengen omdat ik zo nodig wil besparen.

Alvast bedankt.

Gr Danny

Hallo ik heb 2 vraagjes

Als ik gebruik maak van een concentrische rookafvoer( de kachel is hier voor geschikt!) moet die dan nog afgetimmerd met brandwerende plaat?

Mag er op de zolderverdieping een verslepend van 2m in zitten met 2x45graden bochten?
Alvast bedankt, en de beste wensen voor 2017

@Danny, het rookkanaal moet geschikt zijn voor houtstoken en moet dus een dubbelwandig geïsoleerd kanaal zijn tot aan de nok van de woning.

 

@Andre,  Een concentrisch kanaal mag niet bij een pelletkachel omdat je een geisoleerd kanaal moet hebben en ook die moet je aftimmeren.
                2x 45 graden  is geen probleem

Het ministerie geeft aan dat een pelletkachel niet onder dezelfde voorwaarden hoeft te voldoen als een houtkachel, wel is het beter om zo hoog mogelijk met het juiste materiaal naar boven te gaan naar boven de nok is grote onzin.

1 m boven de dakdoorvoer.

op het ministerie heeft niemand een pelletkachel.

Het ministerie geeft aan dat een pelletkachel niet onder dezelfde voorwaarden hoeft te voldoen als een houtkachel, wel is het beter om zo hoog mogelijk met het juiste materiaal naar boven te gaan naar boven de nok is grote onzin.

 

De pelletkachel wordt subsidie op gegeven omdat ze schoon branden, de gewenste waarde’s die ze tijdens de test halen kunt u nooit maar dan ook echt nooit garanderen met een geveldoorvoer daar u zelf de software gaat aanpassen zonder enige meetinstrumenten.

Ook het gevaar op rookterugslag, rookgasexplosie en zwarte muren zouden mij er iig van willen onthouden op deze manier te willen en kunnen plaatsen bij klanten :wacko:

 

In het andere topic heb ik u ook reeds aangegeven dat een pelletkachel een houtgestookt toestel is… u stookt immers hout of niet ?
Geeft u mij maar eens aan waar het staat dat een pelletkachel onder een andere noemer geplaatst is dan houtstook.

 

Beknopte toelichting : In dit antwoord verwijzen wij naar NEN 2757, artikel 5.1. Daarin is de opmerking toegevoegd dat uitmondingen in gevels zijn toegestaan voor gas gestookte toestellen, met of zonder ventilator (zie uitgebreide toelichting in de bijlage). Er is dus geen positie voor hout gestookte toestellen opgenomen.
Vraag 2 : Aan welke criteria moeten rookgasafvoeren van pellethaarden en –kachels voldoen als deze uitmonden op dakvlakken?
Antwoord : Mits voldaan wordt aan de verdunningsfactor voor hout gestookte toestellen zijn alle in de bijlage getoonde varianten mogelijk.
Beknopte toelichting : Ook hiervoor verwijzen wij naar NEN 2757, hoofdstuk 8, paragraaf 8.4.2. Wij maakten een samenvatting van deze paragraaf met daarin alle mogelijke toepassingsgebieden (zie uitgebreide toelichting in de bijlage).
LET OP: In de berekening voor de verdunningsfactor voor houtgestookte toestellen (dus ook pellethaarden en –kachels) geldt dat bij de berekening van de verdunningsfactor een (forfaitaire) waarde van 15kW voor de belasting dient te worden aangehouden (zie NEN 2757, hoofdstuk 8, paragraaf 8.3). Deze verplichte rekenwaarde maakt het in de meeste van de getoonde gevallen vrijwel onmogelijk om binnen de kaders van de voorschriften te blijven.

 

Geloof me als je door de gevel mocht gaan en dit ook goed zou zijn… waarom zou ik dit dan tegenspreken? wij willen ook dat er zoveel mogelijk pelletkachels in Nederland kunnen  branden maar wel op een veilige manier!

als de buren binnen enkele jaren astma krijgen van de rook piepen de die-hard fans met een muurdoorvoer wel anders.  😉

Ik snap niet hoe een overheid kan kiezen voor een subsidie als er geen gezag is voor het juist monteren van deze machines!

kontrole gebeurt per steekproef.

afvoer niet volgens testrapport mag je de subsidie terug storten.

ik ben benieuwd naar een serieus antwoord voor het volgende:

voor mijn pelletkachel ga ik binnenshuis 2.30 omhoog vervolgens met een dubbelwandig rvs muurdoorvoer naar buiten en daar ga ik verder omhoog tot een halve meter boven de gootlijn.(uitmonding hoogte 6 meter)

het is een 2 onder 1 kap woning.

ik zit 60 cm van de erfgrens van de buren af

wie kan mij vertellen of ik op deze manier aan de wettelijke eisen ga voldoen.

uiteraard word er met goedgekeurde materialen gewerkt.

het gaat om de voorzijde van de woning.

ik ben benieuwd.

VorigePagina 10 van 15Volgende

Het Pelletkachelforum is een interactief platform bedoeld voor consumenten, dealers, en installateurs van pelletkachels. Het forum biedt een breed scala aan onderwerpen en gedetailleerde uitleg over pelletkachels en hun toebehoren. Deze onderwerpen omvatten technische aspecten, onderhoud, en algemene discussies gerelateerd aan pelletkachels en hun gebruik.

Doelgroep en inhoud:

Het forum richt zich op een breed publiek, variërend van alledaagse gebruikers tot professionals in de sector. Gebruikers kunnen hier informatie vinden die relevant is voor zowel huis-, tuin- en interieurtoepassingen. Dit maakt het een waardevolle bron voor iedereen die geïnteresseerd is in pelletkachels, of het nu gaat om aankoop, installatie, of onderhoud​.

Technische discussies:

Een belangrijk aspect van het forum is de focus op de technische details van pelletkachels. Pelletkachels, die werken op pellets – houtstaafjes met een cilindrische vorm – zijn in wezen elektronische kachels die worden aangestuurd door verschillende parameters. Deze parameters zijn cruciaal voor het bereiken van een hoog rendement en lage uitstoot. Het forum biedt gedetailleerde discussies over deze parameters, wat helpt bij het begrijpen en optimaliseren van het gebruik van de kachel.

Interactieve community:

Het forum stimuleert interactie en discussie onder de leden. Met een verscheidenheid aan onderwerpen, van algemene vragen over pelletkachels tot specifieke technische problemen, biedt het platform een ruimte voor gebruikers om ervaringen uit te wisselen, vragen te stellen en advies te krijgen van andere enthousiastelingen en professionals. Dit aspect van gemeenschapsbouw is een belangrijke kracht van het forum.

Informatie over leveranciers:

Voor gebruikers die op zoek zijn naar leveranciers van pelletkachels in Nederland, biedt het forum een speciaal subforum. Dit subforum bevat informatie over verschillende leveranciers, wat gebruikers helpt bij het maken van geïnformeerde beslissingen bij de aanschaf van een pelletkachel.

Waterdamphaarden: sfeer zonder vuur, perfect naast je pelletkachel

Groot inkopen, slim verkopen: de kracht van aanbod in grote aantallen

Brandstofprijzen blijven stijgen, maar pellets volgen een ander pad