Forum

Merken

Leveranciers

Ervaringen

petsgifts
Trotse sponsor van het pelletkachelforum
Bedder.nl
Beste Hoog/Laag boxsprings van Nederland

Pelletkachelforum

  1. Pelletkachels
  2. Pelletkachel onderhoud
  3. Pelletkachel rookkanaal
  4. En meer…

Pelletkachelmerken

  1. Pelletkachel merken
  2. Ervaringen met merken
  3. Pelletkachel modellen
  4. En meer…

Pelletkachel Leveranciers

  1. Pelletkachel leveranciers
  2. Ervaringen
  3. Pelletkachel modellen
  4. En meer…

Ervaringen

  1. Ervaringen met merken
  2. Ervaringen leveranciers
  3. Ervaringen met instellingen
  4. En meer…
of Registreren om berichten en onderwerpen te maken.

Pelletkachel Op Bestaand Rookkanaal Gaskachel

Hallo allemaal,

 

Ik vraag mij af of ik mijn pelletkachel kan aansluiten op een bestaande gaskachel aansluiting die in mijn woning zit.

Zoals ik het kan inschatten is dit een buis in een stenen schoorsteen (rookkanaal). Precieze diameter weet ik (nog) niet maar buis is volgens mij van aluminium. De aansluiting zit in het plafond en daar wou ik graag de pelletkachel op aansluiten. Begrijp uit de verhalen op internet dat aluminium geschikt is voor de temperaturen van uitlaatgassen van gaskachels. Geldt dit ook voor de uitlaatgassen van een pelletkachel of zijn deze heter zoals bij een houtkachel? Sowieso zal de eerste twee meter met standaard buis voor pelletkachels worden opgebouwd omdat ik tot aan het plafond moet zien te komen. Alvast bedankt voor jullie meedenken.

De buis in uw schoorsteen zou ook van inox kunnen zijn. Maar zelfs als het aluminium is kan dit volgens mij perfect gebruikt worden.

Minimum diameter zou wel 8cm moeten zijn en liefst nog meer.

 

Volgens mij is de kachel hier perfect aansluitbaar op omdat je sowieso omhoog moet met een 2m lange inox buis.

Aluminium mag niet aangezien u een fossiele brandstof gaat stoken. Aluminium heeft geen overgang van vast naar vloeibaar, de kans is dat u een plof hoort en dat de pijp is ingeklapt.

Bedankt voor jullie reacties. Bij nader inzien gaan we dan toch maar niet voor de oude schoorsteen 🙂 het wordt gewoon een muur doorvoer.

Het Pelletkachelforum is een interactief platform bedoeld voor consumenten, dealers, en installateurs van pelletkachels. Het forum biedt een breed scala aan onderwerpen en gedetailleerde uitleg over pelletkachels en hun toebehoren. Deze onderwerpen omvatten technische aspecten, onderhoud, en algemene discussies gerelateerd aan pelletkachels en hun gebruik.

Doelgroep en inhoud:

Het forum richt zich op een breed publiek, variërend van alledaagse gebruikers tot professionals in de sector. Gebruikers kunnen hier informatie vinden die relevant is voor zowel huis-, tuin- en interieurtoepassingen. Dit maakt het een waardevolle bron voor iedereen die geïnteresseerd is in pelletkachels, of het nu gaat om aankoop, installatie, of onderhoud​.

Technische discussies:

Een belangrijk aspect van het forum is de focus op de technische details van pelletkachels. Pelletkachels, die werken op pellets – houtstaafjes met een cilindrische vorm – zijn in wezen elektronische kachels die worden aangestuurd door verschillende parameters. Deze parameters zijn cruciaal voor het bereiken van een hoog rendement en lage uitstoot. Het forum biedt gedetailleerde discussies over deze parameters, wat helpt bij het begrijpen en optimaliseren van het gebruik van de kachel.

Interactieve community:

Het forum stimuleert interactie en discussie onder de leden. Met een verscheidenheid aan onderwerpen, van algemene vragen over pelletkachels tot specifieke technische problemen, biedt het platform een ruimte voor gebruikers om ervaringen uit te wisselen, vragen te stellen en advies te krijgen van andere enthousiastelingen en professionals. Dit aspect van gemeenschapsbouw is een belangrijke kracht van het forum.

Informatie over leveranciers:

Voor gebruikers die op zoek zijn naar leveranciers van pelletkachels in Nederland, biedt het forum een speciaal subforum. Dit subforum bevat informatie over verschillende leveranciers, wat gebruikers helpt bij het maken van geïnformeerde beslissingen bij de aanschaf van een pelletkachel.

Ontruiming en specialistische reiniging: een stapsgewijze gids

Pelletkachel en houtkachel in één? Dat kan, en zo werkt het

Glas van de pelletkachel reinigen: voor- en nadelen op een rij