Forum

Merken

Leveranciers

Ervaringen

petsgifts
Trotse sponsor van het pelletkachelforum
Bedder.nl
Beste Hoog/Laag boxsprings van Nederland

Pelletkachelforum

  1. Pelletkachels
  2. Pelletkachel onderhoud
  3. Pelletkachel rookkanaal
  4. En meer…

Pelletkachelmerken

  1. Pelletkachel merken
  2. Ervaringen met merken
  3. Pelletkachel modellen
  4. En meer…

Pelletkachel Leveranciers

  1. Pelletkachel leveranciers
  2. Ervaringen
  3. Pelletkachel modellen
  4. En meer…

Ervaringen

  1. Ervaringen met merken
  2. Ervaringen leveranciers
  3. Ervaringen met instellingen
  4. En meer…
of Registreren om berichten en onderwerpen te maken.

Huidige Maakt Teveel Kabaal; Nieuwe Aanschaffen Zonder Convec

Beste, wie kan mij misschien adviseren?

 

Momenteel hebben we een goedkope pellet kachel die echt belachelijk veel lawaai maakt (ventilatie). Instelling naar laagst veilige stand helpt niet. Hij staat daarom ook nooit aan, onwijs zonde.

 

Er is wat budget, dus ik dacht laat ik eens kijken op pelletkachels zonder stroom, als ik toch een ander wil aanschaffen. Maar zo lees ik, dan heb ik geen 80mm pijp nodig maar 120 of zelfs groter tot 150mm. Dit is eventueel een optie, kost wel wat natuurlijk.

 

We willen een kleine voorkamer verwarmen, voor de gezelligheid en omdat het behaaglijk is (we hebben vloerverwarming).

Maar rare berichten met strenge winters (?) dus wat is er op tegen als je de kachel als buffer hebt voor deze ruimte en de ruimte ernaast (open verbinding van voor- naar achterkamer totaal iets meer dan 100m3. Want zakken pellets daar kun je wel wat van op voorraad hebben. Niet veel, ik woon vlakbij zee, kost veel per m2 grond. Een pluspunt t.o.v. hout blokken stallen.

 

Dus ik dacht laat ik even naar de lokale haarden specialist gaan 🙂 Een half uur voor sluitingstijd, volgende x ga ik eerder..

Optie 1) Via hun iets uitzoeken met natuurlijke convectie, maar dan hou ik de benodigde stroom. Zoals de Duroflame Rembrandt 

Is deze stroom enkel alleen nodig bij het opstarten en zou een stroomgenerator dan een idee zijn? (ik las zelfs over een simpele UPS) 

 

Optie 2) Iets wat helemaal stroomloos is zoals de Laminox Fiorella 8 https://gasloosstoken.nl/pelletkachels/laminox/item/36-laminox

Ik werd gewezen op de hendel aan de zijkant, een soort opwindsysteem wat wel een geluid geeft zoals een klok. Maar in hoeverre dit getik geregeld en/of hard te horen is weet ik dus niet. Ook is dit een ‘goedkopere’ variant pelletkachel. Misschien is een stroomloze al helemaal niet aan te raden.

 

Wie weet heeft iemand hier wel een advies? 🙂 
Alvast dank!}

Groet Elisabeth

 

 

 

Welk merk kachel heeft u nu? Is deze wel goed afgesteld ? De kachels maken altijd geluid

Een pelletkachel zonder stroom moet u zien als een houtkachel en de daarvoor nodige rookgasafvooer dus grotere diameter en tot boven de nok van het huis om voldoende trek te genereren.

Het Pelletkachelforum is een interactief platform bedoeld voor consumenten, dealers, en installateurs van pelletkachels. Het forum biedt een breed scala aan onderwerpen en gedetailleerde uitleg over pelletkachels en hun toebehoren. Deze onderwerpen omvatten technische aspecten, onderhoud, en algemene discussies gerelateerd aan pelletkachels en hun gebruik.

Doelgroep en inhoud:

Het forum richt zich op een breed publiek, variërend van alledaagse gebruikers tot professionals in de sector. Gebruikers kunnen hier informatie vinden die relevant is voor zowel huis-, tuin- en interieurtoepassingen. Dit maakt het een waardevolle bron voor iedereen die geïnteresseerd is in pelletkachels, of het nu gaat om aankoop, installatie, of onderhoud​.

Technische discussies:

Een belangrijk aspect van het forum is de focus op de technische details van pelletkachels. Pelletkachels, die werken op pellets – houtstaafjes met een cilindrische vorm – zijn in wezen elektronische kachels die worden aangestuurd door verschillende parameters. Deze parameters zijn cruciaal voor het bereiken van een hoog rendement en lage uitstoot. Het forum biedt gedetailleerde discussies over deze parameters, wat helpt bij het begrijpen en optimaliseren van het gebruik van de kachel.

Interactieve community:

Het forum stimuleert interactie en discussie onder de leden. Met een verscheidenheid aan onderwerpen, van algemene vragen over pelletkachels tot specifieke technische problemen, biedt het platform een ruimte voor gebruikers om ervaringen uit te wisselen, vragen te stellen en advies te krijgen van andere enthousiastelingen en professionals. Dit aspect van gemeenschapsbouw is een belangrijke kracht van het forum.

Informatie over leveranciers:

Voor gebruikers die op zoek zijn naar leveranciers van pelletkachels in Nederland, biedt het forum een speciaal subforum. Dit subforum bevat informatie over verschillende leveranciers, wat gebruikers helpt bij het maken van geïnformeerde beslissingen bij de aanschaf van een pelletkachel.

Ontruiming en specialistische reiniging: een stapsgewijze gids

Pelletkachel en houtkachel in één? Dat kan, en zo werkt het

Glas van de pelletkachel reinigen: voor- en nadelen op een rij