Pelletkachelforum
- Pelletkachels
- Pelletkachel onderhoud
- Pelletkachel rookkanaal
- En meer…
Pelletkachelmerken
- Pelletkachel merken
- Ervaringen met merken
- Pelletkachel modellen
- En meer…
Pelletkachel Leveranciers
- Pelletkachel leveranciers
- Ervaringen
- Pelletkachel modellen
- En meer…
Ervaringen
- Ervaringen met merken
- Ervaringen leveranciers
- Ervaringen met instellingen
- En meer…
Pelletketel
Citaat van Magyar Yella op 7 augustus 2021, 12:50Wij hebben een huisje in Hongarije. In het dorpje is geen gas en komt geen gas in de toekomst. Nu stoken we met een onrendabele houtkachel. we willen meer comfort, dus cv met radiatoren in o.a. douche, halletje en slaapkamers. En warm tapwater uiteraard. Een pelletketel en radiatoren installeren is het probleem niet zo. Maar ik heb geen idee wat er nodig is voor het tapwater. Tapwater gaat op dit moment met een electrische boiler. Mijn vraag is dus, wat is er nodig naast een pelletketel, om tapwater te verwarmen?
Wij hebben een huisje in Hongarije. In het dorpje is geen gas en komt geen gas in de toekomst. Nu stoken we met een onrendabele houtkachel. we willen meer comfort, dus cv met radiatoren in o.a. douche, halletje en slaapkamers. En warm tapwater uiteraard. Een pelletketel en radiatoren installeren is het probleem niet zo. Maar ik heb geen idee wat er nodig is voor het tapwater. Tapwater gaat op dit moment met een electrische boiler. Mijn vraag is dus, wat is er nodig naast een pelletketel, om tapwater te verwarmen?
Citaat van GermWentink op 7 augustus 2021, 12:50een oplossing voor het tapwater kan een doorstroomboiler zijn. Deze kan zowel via het CV-water als via elektra warm worden. Zie:
https://www.groenehoedduurzaam.nl/eldom-green-line-elek-boiler-80l-digi-met-warmtewi.html Gebruik hem nu 2 jaar en bevalt zeer goed.
een oplossing voor het tapwater kan een doorstroomboiler zijn. Deze kan zowel via het CV-water als via elektra warm worden. Zie:
https://www.groenehoedduurzaam.nl/eldom-green-line-elek-boiler-80l-digi-met-warmtewi.html Gebruik hem nu 2 jaar en bevalt zeer goed.
Citaat van GermWentink op 7 augustus 2021, 12:50Nog een iets goedkoper adres gevonden : https://www.qualityheating.nl/catalog/product/view/_ignore_category/1/id/36/s/eldom-green-line-elektrische-boiler-80l-met-warmtewisselaar-en-digitale-bediening/
Nog een iets goedkoper adres gevonden : https://www.qualityheating.nl/catalog/product/view/_ignore_category/1/id/36/s/eldom-green-line-elektrische-boiler-80l-met-warmtewisselaar-en-digitale-bediening/
Citaat van Magyar Yella op 7 augustus 2021, 12:50Dank voor de reactie. Hier kan ik wel iets mee.
Maakt het verder nog iets uit wat voor pelletketel het is? Is er bijvoorbeeld nog een aparte pomp nodig of kan ik deze gewoon aansluiten op de cv?
Ik moet nog een pelletketel zoeken. Op dit moment ga ik voor een gebruikte omdat we slechts een paar weken in de winter in Hongarije zijn. Maar kan ik wel alles toekomst klaar maken. ben wel klaar met de houtkachel en de grote temperatuurverschillen in het huis.
Dank voor de reactie. Hier kan ik wel iets mee.
Maakt het verder nog iets uit wat voor pelletketel het is? Is er bijvoorbeeld nog een aparte pomp nodig of kan ik deze gewoon aansluiten op de cv?
Ik moet nog een pelletketel zoeken. Op dit moment ga ik voor een gebruikte omdat we slechts een paar weken in de winter in Hongarije zijn. Maar kan ik wel alles toekomst klaar maken. ben wel klaar met de houtkachel en de grote temperatuurverschillen in het huis.
Citaat van GermWentink op 7 augustus 2021, 12:50De boiler wordt in Bulgarije gemaakt en is wellicht ook in Hongarije te koop. De Boiler is elektrisch mooi in te stellen en heeft een bijzonder fraai display. De software is heel compleet en je kunt echt heel veel instellen. Omdat de verwarmingskant werkt als een radiator is het handig om direct een voetklep te installeren zodat de doorstroom netjes geregeld kan worden. Bovendien heb ik in de aanvoer en de retour een tussenkraan gemonteerd. Letop dat deze niet beide tegelijk dicht mogen (De boiler kan dan het drukverschil van het uitzettend en krimpend water niet kwijt) Bij zaten er heel lelijke half duims afsluitdoppen bij, die heb ik vervangen door einddoppen van een verwarming.
De boiler wordt in Bulgarije gemaakt en is wellicht ook in Hongarije te koop. De Boiler is elektrisch mooi in te stellen en heeft een bijzonder fraai display. De software is heel compleet en je kunt echt heel veel instellen. Omdat de verwarmingskant werkt als een radiator is het handig om direct een voetklep te installeren zodat de doorstroom netjes geregeld kan worden. Bovendien heb ik in de aanvoer en de retour een tussenkraan gemonteerd. Letop dat deze niet beide tegelijk dicht mogen (De boiler kan dan het drukverschil van het uitzettend en krimpend water niet kwijt) Bij zaten er heel lelijke half duims afsluitdoppen bij, die heb ik vervangen door einddoppen van een verwarming.
Citaat van Magyar Yella op 7 augustus 2021, 12:50dank voor de tips. Eerst maar een goede gebruikte pelletketel op de kop zien te tikken. de genoemde tips ga ik ter harte nemen.
dank voor de tips. Eerst maar een goede gebruikte pelletketel op de kop zien te tikken. de genoemde tips ga ik ter harte nemen.
Citaat van Magyar Yella op 7 augustus 2021, 12:50Inmiddels een plan. Gaat een nieuwe Burnit Easy pell 20 worden zeer waarschijnlijk. Die kan ik gewoon bestellen in Hongarije via verschillende webshops. Minder dan 2000 euro (in NL 3000). En keurig afgeleverd op het adres van onze woning. Dus geen gedoe van in NL een gebruikte zoeken voor 1250 euro van een aantal jaren oud. Thuis zien te krijgen. In Hongarije zien te krijgen. Installatie kan gewoon door een installateur tegen 12 euro per uur. En uiteraard een doorstroomboiler. Die moet ik alleen nog even zoeken aldaar. Maar verwacht ook daarmee geen problemen.
Inmiddels een plan. Gaat een nieuwe Burnit Easy pell 20 worden zeer waarschijnlijk. Die kan ik gewoon bestellen in Hongarije via verschillende webshops. Minder dan 2000 euro (in NL 3000). En keurig afgeleverd op het adres van onze woning. Dus geen gedoe van in NL een gebruikte zoeken voor 1250 euro van een aantal jaren oud. Thuis zien te krijgen. In Hongarije zien te krijgen. Installatie kan gewoon door een installateur tegen 12 euro per uur. En uiteraard een doorstroomboiler. Die moet ik alleen nog even zoeken aldaar. Maar verwacht ook daarmee geen problemen.
Citaat van Magyar Yella op 7 augustus 2021, 12:50Inmiddels uitgevonden dat in Hongarije de Eldom 80 en 100 liter doorstroomboilers makkelijk leverbaar zijn. En voor 50-60 % van de prijzen in Nederland.
Inmiddels uitgevonden dat in Hongarije de Eldom 80 en 100 liter doorstroomboilers makkelijk leverbaar zijn. En voor 50-60 % van de prijzen in Nederland.
Citaat van GermWentink op 7 augustus 2021, 12:50Installeer je ook nog een buffervat? Eventueel de pomp, in het CV leiding circuit, schakelen met een thermostaat (230V) met externe voeler in het huis.
Installeer je ook nog een buffervat? Eventueel de pomp, in het CV leiding circuit, schakelen met een thermostaat (230V) met externe voeler in het huis.
Citaat van Magyar Yella op 7 augustus 2021, 12:50Ik wil eigenlijk zonder buffervat. Is dat trouwens mogelijk? Want er is niet zo veel ruimte om ook nog ergens een groot buffervat te plaatsen. Althans niet op een logische plaats. en ik heb geen trek in een groot lelijk ding in de woonkamer. Het is een niet heel groot huis. Woonkamer/keuken 6×6 m1. Gang, badkamer en 2 slaapkamers beneden. Geen bijhokken of iets dergelijks waar je iets kunt weg moffelen. Boven is iets minder dan de helft van de woning een grote slaapkamer waar wasmachine en boiler staan/hangen. Daar is niet meer plek voor nog een buffervat. De woonkamer is open tot het dak.
Hoe groot moet een buffervat eigenlijk zijn als het beslist nodig is? Want ik bedenk ineens dat er nog een kleine ruimte is net voorbij de trap/overloop, pal achter waar de boiler hangt.
Een andere kwestie is nog hoe verwarm ik de boiler genoeg via de pelletketel zonder te veel op electriciteit terug te vallen? WANT! Ik wil eigenlijk in het kader van energie besparing de water temperatuur in de radiatoren zo laag mogelijk houden. En een boiler moet toch iets van minimaal 65 graden zijn geloof ik. Dus moet de pelletketel in mijn beleving zijn uitgerust met 2 pompen en software voor verschillende standen.
Ik wil graag zelf weten waar ik aan begin. Want in mijn jaar dat ik werkte in Hongarije heb ik wel gemerkt dat je niet te veel moet vertrouwen op de Hongaren. Hele aardige en vriendelijke mensen. Maar enorm gemakkelijk in het niet nakomen van afspraken.
Ik wil eigenlijk zonder buffervat. Is dat trouwens mogelijk? Want er is niet zo veel ruimte om ook nog ergens een groot buffervat te plaatsen. Althans niet op een logische plaats. en ik heb geen trek in een groot lelijk ding in de woonkamer. Het is een niet heel groot huis. Woonkamer/keuken 6×6 m1. Gang, badkamer en 2 slaapkamers beneden. Geen bijhokken of iets dergelijks waar je iets kunt weg moffelen. Boven is iets minder dan de helft van de woning een grote slaapkamer waar wasmachine en boiler staan/hangen. Daar is niet meer plek voor nog een buffervat. De woonkamer is open tot het dak.
Hoe groot moet een buffervat eigenlijk zijn als het beslist nodig is? Want ik bedenk ineens dat er nog een kleine ruimte is net voorbij de trap/overloop, pal achter waar de boiler hangt.
Een andere kwestie is nog hoe verwarm ik de boiler genoeg via de pelletketel zonder te veel op electriciteit terug te vallen? WANT! Ik wil eigenlijk in het kader van energie besparing de water temperatuur in de radiatoren zo laag mogelijk houden. En een boiler moet toch iets van minimaal 65 graden zijn geloof ik. Dus moet de pelletketel in mijn beleving zijn uitgerust met 2 pompen en software voor verschillende standen.
Ik wil graag zelf weten waar ik aan begin. Want in mijn jaar dat ik werkte in Hongarije heb ik wel gemerkt dat je niet te veel moet vertrouwen op de Hongaren. Hele aardige en vriendelijke mensen. Maar enorm gemakkelijk in het niet nakomen van afspraken.
Het Pelletkachelforum is een interactief platform bedoeld voor consumenten, dealers, en installateurs van pelletkachels. Het forum biedt een breed scala aan onderwerpen en gedetailleerde uitleg over pelletkachels en hun toebehoren. Deze onderwerpen omvatten technische aspecten, onderhoud, en algemene discussies gerelateerd aan pelletkachels en hun gebruik.
Doelgroep en inhoud:
Het forum richt zich op een breed publiek, variërend van alledaagse gebruikers tot professionals in de sector. Gebruikers kunnen hier informatie vinden die relevant is voor zowel huis-, tuin- en interieurtoepassingen. Dit maakt het een waardevolle bron voor iedereen die geïnteresseerd is in pelletkachels, of het nu gaat om aankoop, installatie, of onderhoud.
Technische discussies:
Een belangrijk aspect van het forum is de focus op de technische details van pelletkachels. Pelletkachels, die werken op pellets – houtstaafjes met een cilindrische vorm – zijn in wezen elektronische kachels die worden aangestuurd door verschillende parameters. Deze parameters zijn cruciaal voor het bereiken van een hoog rendement en lage uitstoot. Het forum biedt gedetailleerde discussies over deze parameters, wat helpt bij het begrijpen en optimaliseren van het gebruik van de kachel.
Interactieve community:
Het forum stimuleert interactie en discussie onder de leden. Met een verscheidenheid aan onderwerpen, van algemene vragen over pelletkachels tot specifieke technische problemen, biedt het platform een ruimte voor gebruikers om ervaringen uit te wisselen, vragen te stellen en advies te krijgen van andere enthousiastelingen en professionals. Dit aspect van gemeenschapsbouw is een belangrijke kracht van het forum.
Informatie over leveranciers:
Voor gebruikers die op zoek zijn naar leveranciers van pelletkachels in Nederland, biedt het forum een speciaal subforum. Dit subforum bevat informatie over verschillende leveranciers, wat gebruikers helpt bij het maken van geïnformeerde beslissingen bij de aanschaf van een pelletkachel.
De vraag welk merk pelletkachel kopen is makkelijker gesteld dan beantwoord. Het aanbod groeit elk jaar, de prijsverschillen zijn fors en fabrikanten beloven allemaal het beste rendement en de laagste uitstoot. Toch zijn er concrete criteria waarop je merken objectief kunt beoordelen, zodat je niet verdwaalt in folders en verkooppraatjes. Hieronder vind je zeven punten […]
Woon je in een oudere woning met dunne muren, enkel glas of nauwelijks dakisolatie, dan vraag je je misschien af of een pelletkachel überhaupt zinvol is. Het goede nieuws: een pelletkachel in een slecht geïsoleerde woning kán prima werken, maar alleen als je het juiste vermogen kiest en een paar slimme aanpassingen doorvoert. Dit artikel […]
Je wilt je woning verwarmen met hout of pellets, maar welke keuze is verstandiger? De vergelijking tussen een pelletkachel vs houtkachel gaat verder dan smaak of sfeer. Kosten, dagelijks onderhoud en milieu-impact spelen allemaal een rol. Dit artikel helpt je om op basis van concrete verschillen een weloverwogen beslissing te nemen, nog voordat je een […]
